18. Agata Bogacka - Róże

    Stanisław Młodożeniec
    - Drzewa, 2015

    Beata Murawska
    - Pragnienie wiosny, 2016

Studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (1996-2001). Swoje prace pokazywała na wielu wystawach indywidualnych m.in. „Ja krwawię” w CSW w Warszawie w 2003 r., „Najkrótsza droga do domu” w galerii „Raster” w Warszawie w 2004 r., „Did you love me? w Galerie Meyer Kainer w Wiedniu w 2005 r., „Pamiętniki” w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie w 2011 r. Uczestniczyła też w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i zagranicą m.in. „Rzeczywiście, młodzi są realistami” w CSW w Warszawie w 2002 r., „Malarstwo polskie XXI w.” w Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie w 2006, „Double fond” w The Fair Gallery na Frieze Art Fair w Londynie w 2007 r. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych oraz państwowych, takich jak CSW Zamek Ujazdowski, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, Fundacja Sztuki Polskiej ING czy Bank Austria Creditanstalt.

Nr katalogowy: 18

Agata Bogacka (1976)
Róże, 2015

akryl, olej wodorozcieńczalny, płótno /
opisany na odwrocie: AGATA BOGACKA 2015/ „ROSES”/ „RÓŻE”

Cena wywoławcza:
15 000 zł
3 356 EUR
3 624 USD

Estymacja:
25 000 - 30 000 zł
5 593 - 6 712 EUR
6 039 - 7 247 USD

15 000 zł*
3 356 EUR
3 624 USD

XVI AUKCJA SZTUKI NAJNOWSZEJ

11 lutego, 2016 r. godz. 19.00