40. Sławomir Karpowicz - Martwa natura

    Nathan Grunsweigh
    - PORTRET MĘŻCZYZNY, 1929

    Stanisław Eleszkiewicz
    - PAYSAGE AVANT,

Nie maluję przecież jabłek czy gruszek wyłącznie dla ich estetycznej urody, nie zasadniczo. Jak kapiści – albo Holendrzy, którzy sławili przedmiot samą formą. Maluję dla jakiegoś theatrum, w którym szereg dziwnych przedmiotów spotyka się w jednej płaszczyźnie. Z upodobaniem wybieram cynowe misy i dzbany, jajka i skorupy, piramidy, stare szpargały. Traktuję przedmiot w sensie metafi zycznym. Chodzi mi o to, by moje przesłanie – wyraz tych obrazów – było raczej metafi zyczne niż wyłącznie estetyczne.
– Prof. Sławomir Karpowicz

Sławomir Karpowicz urodził sie 17 marca 1952 roku w Szczebrzeszynie. Ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. W latach 1973-78 studiował na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w pracowni prof. Jana Szancenbacha w 1978 r. Od 1979 r. pracował na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP prowadząc pracownię rysunku, a następnie autorską pracownię malarstwa.

Nr katalogowy: 40

Sławomir Karpowicz (1952 - 2001)
Martwa natura

olej, płótno / 117 x 88 cm
sygn. l.d.: S. Karpowicz

Cena wywoławcza:
8 000 zł
1 823 EUR
2 036 USD

Estymacja:
10 000 - 12 000 zł
2 278 - 2 734 EUR
2 545 - 3 054 USD

9 000 zł
2 051 EUR
2 291 USD

AUKCJA DZIEŁ SZTUKI 1 MARCA 2016

1 marca, 2016 r. godz. 19.00
13 lutego - 1 marca 2016 r.