86. Antoni Fałat - PIĘKNA POLKA

    Rafał Olbiński
    - DZIEWICA Z PTASZKIEM NA SZNURKU,

    Andrzej Kreutz-Majewski
    - W TEATRZE, 1991

Absolwent Wydziału Malarstwa warszawskiej ASP w pracowni Aleksandra Kobzdeja (1969), współzałożyciel grupy artystycznej AUT, z którą wystawiał pod hasłem „polska fi guracja, polski styl, polska egzotyka”. Związany był również ze środowiskiem prekursorów ruchu Nowej figuracji, do którego należeli m. in. Łukasz Korolkiewicz i Ewa Kuryluk. W latach 70. Fałat brał udział w wystawach twórców młodego pokolenia – Festiwalu Malarstwa Polskiego w Szczecinie (1970, 1974, 1978, 1980), w Festiwalach Sztuk Pięknych w warszawskiej Zachęcie (1970, 1972, 1974). Pokazywał swoje prace na wystawach Realizm i tendencje pochodne (Warszawa, 1975), Inspiracje fotografi czne (Szczecin, 1978) oraz Sztuka faktu (Bydgoszcz, 1978).
Jest założycielem Europejskiej Akademii Sztuki z siedzibą w Warszawie.

Nr katalogowy: 86

Antoni Fałat (1942)
PIĘKNA POLKA, 1977

akryl, płótno / 61 x 50 cm
sygn. i dat. p.d.: Antoni Fałat 9.X.77
opisany na blejtramie: FAŁAT ANTONI/ „PIĘKNA POLKA” acryl/ 50 x 61

Cena wywoławcza:
8 000 zł
1 823 EUR
2 036 USD

Estymacja:
10 000 - 12 000 zł
2 278 - 2 734 EUR
2 545 - 3 054 USD

AUKCJA DZIEŁ SZTUKI 1 MARCA 2016

1 marca, 2016 r. godz. 19.00
13 lutego - 1 marca 2016 r.