17. Józef Mehoffer - WIOSNA

    Erno Erb
    - POD POMNIKIEM AMFITRY WE LWOWIE,

    Jan Stanisławski
    - WENECJA,

Jako artysta plastyk Mehoffer łączy w sobie dwie zdolności, które na ogół rzadko idą ze sobą w parze. Jest – o czym się często zapomina – wybornym obserwatorem, tęgim malarzem rzeczywistości, Świadczą o tym jego pejzaże impresjonistyczne, przeważnie widoki zakątków ogrodowych z kwitnącymi krzewami bzu i klombami róż, ze ścieżkami zalanymi słońcem, z białym dworkiem w głębi, pejzaże tchnące intensywnym szczęściem skwarnego letniego popołudnia (…), jest również wybitnym malarzem dekoracyjnym.

cytat za:
Mieczysław Wallis, Sztuka Polska Dwudziestolecia. Wybór pism z lat 1921 – 1957, Warszawa, 1959, s. 54

Nr katalogowy: 17

Józef Mehoffer (1869 - 1946)
WIOSNA, 1930

olej, deska / 19 x 27.5 cm
sygn. l.d.: Józef Mehoffer 1930

Cena wywoławcza:
18 000 zł
4 177 EUR
4 434 USD

Estymacja:
20 000 - 30 000 zł
4 641 - 6 961 EUR
4 927 - 7 390 USD

20 000 zł
4 641 EUR
4 927 USD

21 MARCA 2017

21 marca, 2017 r. godz. 19.00

24 lutego - 21 marca 2017 r.