87. Jadwiga Sawicka - SPÓDNICA

    - WILNO, 2013

    Zbigniew Libera
    - ALBUM DES KZL LEGO, 2005

Nowe obrazy. Kolekcja Olgi i Wojciecha Fibaków, Galeria Fibak, Warszawa, 2010, s. 194

(ur. 1959 r.) w latach 1979-1984 studiowała w krakowskiej ASP na Wydziale Malarstwa. Dyplom obroniła w pracowni prof. J. Nowosielskiego. Zajmuje się malarstwem, fotografią, wykonuje obiekty, instalacje i prace w przestrzeni publicznej. Jej najważniejsze wystawy indywidualne to: Brak sensu dokucza, Galeria Laboratorium, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa (1997); Forma wzywa do użycia, Galeria Foksal, Warszawa (1998); Podatność materiałów, Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, Warszawa (1999); Krwawa, Galeria Foksal, Warszawa (2000); Nic w środku!, Bunkier Sztuki, Kraków (2003); Przyciąga i odpycha, instalacje tekstowe, fotografie, Atlas Sztuki, Łódź (2005); Daj mi wszystko, malarstwo, Galeria Starmach, Kraków (2006); Siła fatalna, w ramach cyklu W samym centrum uwagi, CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa (2006).

Nr katalogowy: 87

Jadwiga Sawicka (1959)
SPÓDNICA, 1996

olej, płótno / 130 x 96,5 cm
J. SAWICKA ‘96

Cena wywoławcza:
18 000 zł ●
4 286 EUR
4 775 USD

Estymacja:
22 000 - 35 000 zł
5 239 - 8 334 EUR
5 836 - 9 284 USD

23 000 zł*
5 477 EUR
6 101 USD

23 MAJA 2017

23 maja, 2017 r. godz. 19.00

28 kwietnia - 23 maja 2017 r.