73. Ján Kudlička - PEJZAŻOPARTYTURA

    Andrzej Kreutz-Majewski
    - MAKI, 1998

    Edward Hartwig
    - BEZ TYTUŁU, Lata 90, XX w.,

Ján Kudlička – malarz, grafi k, ilustrator urodzony w 1948 w Rużomerku na Słowacji. Lejtmotywem i inspiracją jego twórczości jest krajobraz,
głównie z pogranicza Orawy i Małopolski. Jan Kudlička transformuje go do minimalistycznych kompozycji. Wizualne struktury są bardzo bliskie
muzycznym strukturom, gdzie przestrzeń jego minimalistycznych znaków i podstawowych geometrycznych kształtów ustawionych w rygorystycznej przestrzeni przypomina zapis nutowy. Jan Kudlička w 1972 r. skończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Bratysławie i od tego czasu, oprócz intensywnej twórczości artystycznej, zajmuje się też pedagogiką, jak na Słowacji, tak i w Polsce. Brał udział w licznych wystawach na Słowacji oraz za granicą, w Polsce, Czechach, Niemczech, Francji, Holandii in. Wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość. Prace Jána Kudlički znajdują się w muzeach, w galeriach oraz w kolekcjach prywatnych.

Nr katalogowy: 73

Ján Kudlička (1948)
PEJZAŻOPARTYTURA, 2016

tech. mieszana, płótno / 90 x 60 cm
ś.d.: Kudlička 2016 Ján

Cena wywoławcza:
6 500 zł ●
1 548 EUR
1 725 USD

Estymacja:
8 000 - 9 000 zł
1 905 - 2 143 EUR
2 123 - 2 388 USD

9 500 zł
2 262 EUR
2 520 USD

23 MAJA 2017

23 maja, 2017 r. godz. 19.00

28 kwietnia - 23 maja 2017 r.