59. Tadeusz Szpunar - KOMPOZYCJA III, Z CYKLU ROZWAŻANIA NAD KOŁEM I KWADRATEM, 1973

    Henryk Stażewski
    - KOMPOZYCJA, 1981

    Piotr Kowalski
    - FORMA, 1967

Katalog Aukcji Rzeźby Domu Aukcyjnego Desa Unicum z 30.09.2014
Katalog Aukcji Rzeźby i Form Przestrzennych, Domu Aukcyjnego Rempex z 24.06.2009, poz. 13.

Tadeusz Szpunar studiował w pracowni Xawerego Dunikowskiego na Wydziale Rzeźby krakowskiej ASP. Pierwszą wystawę indywidualną otworzył w 1958 roku w Domu Plastyków w Krakowie. Prezentowana praca należy do tzw. obrazów-obiektów balansujących między sztuką przedstawiającą a abstrakcyjną, w której artysta jako środka wyrazu używa zgeometryzowanej bryły zestawiając ze sobą różne materiały – płótno, kamień, drewno czy metal. Czystość i oszczędność formy to znak fi rmowy Tadeusza Szpunara, a jego droga artystyczna to płynna ewolucja od przedstawień figuratywnych do abstrakcji.

Nr katalogowy: 59

Tadeusz Szpunar (1929)
KOMPOZYCJA III, Z CYKLU ROZWAŻANIA NAD KOŁEM I KWADRATEM, 1973

relief, drewno, sklejka, płyta / 120 x 120 cm
sygn. i opisany na odwrocie: TSzpunar/KOMPOZYCJA III/73 oraz Tadeusz Szpunar "Kompozycja III"

Cena wywoławcza:
50 000 zł ●
11 905 EUR
13 263 USD

Estymacja:
60 000 - 80 000 zł
14 286 - 19 048 EUR
15 916 - 21 221 USD

59 000 zł
14 048 EUR
15 650 USD

23 MAJA 2017

23 maja, 2017 r. godz. 19.00

28 kwietnia - 23 maja 2017 r.