40. Mela Muter - MATKA Z SYNEM

    Szymon Mondzain
    - MARTWA NATURA Z RÓŻAMI, POCZ. LAT 30.,

    Feliks Michał Wygrzywalski
    - WĘDROWNI MUZYKANCI,

Uczęszczała do Szkoły Rysunku i Malarstwa dla Kobiet w Warszawie. W 1901 osiadła na stałe w Paryżu. Studia artystyczne kontynuowała w Académie de la Grande Chaumiere i Académie Colarossi. Od 1902 wystawiała na Salonach Paryskich, uczestniczyła w ekspozycjach polskiej sztuki w Towarzystwie Artystów Polskich (1914) i Galerie du Musée Crillon (1922). W latach 1911-14 podróżowała do Hiszpanii, w 1915 i 1919 zwiedzała Szwajcarię. Wiele miesięcy spędziła w Bretanii i w południowej Francji. Wypracowała swój własny, oryginalny styl wyrastający z tradycji postimpresjonizmu. Z malarstwa van Gogha przejęła wyrazisty kontur obiegający formy wydobyte szybkimi, wielokierunkowymi, ze Ślewińskiego mocną linearność. Malował urzekające pejzaże i widoki miejskie, sceny rodzajowe oraz portrety.

Nr katalogowy: 40

Mela Muter(Maria Melania Mutermilch) (1876 - 1967)
MATKA Z SYNEM, 1910

olej, płótno / 65 x 81 cm
sygn. l.g: Muter na blejtramie nalepka z Galerie Gmurzynska, oraz dwie uszkodzone nalepki i pieczęć Domu Aukcyjnego Lempertz na odwrocie szkic kompozycji "Adoracja dzieciątka"

Cena wywoławcza:
260 000 zł ●
60 890 EUR
72 626 USD

Estymacja:
280 000 - 320 000 zł
65 574 - 74 942 EUR
78 213 - 89 386 USD

NIESPRZEDANE

AUKCJA DZIEŁ SZTUKI 10 PAŹDZIERNIKA 2017

10 października, 2017 r. godz. 19.00

15 września - 10 października 2017 r.