87. Włodzimierz Pawlak - DZIENNIK NR 59

    Leon Tarasewicz
    - BEZ TYTUŁU, 2017

    Piotr Uklański
    - TRAVEL TO THE MIDDLE, 2012

Za stworzony w 1989 roku, cykl „Dziennik” otrzymał nagrodę „GrandPrix” na 22 Festiwalu Malarstwa w Cagnes-sur-Mer. Obrazy pochodzącez tej grupy są dla Pawlaka forma wypowiedzi artystycznej, która oscylujewokół filozofi i sztuki. „Dzienniki” prowadzone są w różny sposób: część z nich wykonywana jest na płótnie i zachowana jest w monochromatycznejgamie kolorystycznej przeplatanej znakami pisma, inne natomiastwyrażane są w formie rysunku ołówkiem na papierze lub w formiegablotek które zawierają przedmioty (tubki po farbach, uszkodzone pędzle, zużyte bilety czy pudełka pozapałkach).

Nr katalogowy: 87

Włodzimierz Pawlak (1957)
DZIENNIK NR 59, 1996

olej, płótno / 150 x 110 cm
sygn. na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK DZIENNIK NR 59 150x110 1996

Cena wywoławcza:
50 000 zł
11 793 EUR
13 889 USD

Estymacja:
60 000 - 80 000 zł ●
14 151 - 18 868 EUR
16 667 - 22 223 USD

55 000 zł*
12 972 EUR
15 278 USD

AUKCJA DZIEŁ SZTUKI 12 GRUDNIA 2017

12 grudnia, 2017 r. godz. 19.00

17 listopada - 12 grudnia, 2017 r.