44. Eugeniusz Geppert - Tam na błoniu błyszczy kwiecie

    Joachim Weingart
    - Dziecięca dyskusja,

    Ludwik Klimek
    - Trzy gracje,

Tytuł oferowanego obrazu nawiązuje bezpośrednio do tytułu wiersza znanego również jako „Ułan i dziewczyna” lub „Ułan na wedecie”, autorstwa XIX wiecznego poety Franciszka Kowalskiego. Wiersz ten powstał w czasie powstania listopadowego a opublikowany został po raz pierwszy w Paryżu w 1831 roku. Utwór śpiewany był przez żołnierzy jako pieśń wojskowa, na melodię, której autorstwo nie jest znane. Pieśń śpiewano również w czasie I wojny światowej.

Wrocław, 20 lat PRL w twórczości plastycznej, 1965.

Eugeniusz Geppert. Przeszłość daleka i bliska, Wrocław – Gdańsk, 1977, il. 13.

Eugeniusz Geppert. Moja droga, Wydawnictwo Literackie Kraków, 1977, s. 143.

Nr katalogowy: 44

Eugeniusz Geppert (1890 - 1979)
Tam na błoniu błyszczy kwiecie, 1964

olej, płótno / 97 x 130 cm
na odwrocie nalepka wystawowa z opisem pracy

Estymacja:
50 000 - 60 000 zł ●
11 683 - 14 019 EUR
13 699 - 16 439 USD

AUKCJA DZIEŁ SZTUKI 16 PAŹDZIERNIKA 2018

16 października 2018 r. godz. 19.00

26 września - 16 października, 2018 r.