80. Jarosław Modzelewski - Fala

    Stanisław Fijałkowski
    - 16 VI 2005, 2005

    Janusz Orbitowski
    - S-VI, 1970

Warszawa, kościół Nawiedzenia NMP, Chaos – człowiek – absolut, 1984.
Warszawa, Pracownia Dziekanka, Kobieta ucieka z masłem – Gruppa, 21 maja 1984.
Warszawa, Pracownia Dziekanka, Wybrane zagadnienia z problematyki malarstwa sztalugowego w aspekcie pracy własnej, 17–25 marca 1986.

Kurzac M., Michalski J., Sitkowska M., Tarabuła M., Jarosław Modzelewski. Obrazy 1977–2006, wyd. Galeria Zderzak, Kraków 2006, s. 149, poz. 54.

Urodzony w Warszawie malarz, rysownik i profesor. Do 2020 r. prowadził pracownię malarstwa na stołecznej ASP. Dyplom z malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych uzyskał w pracowni prof. Stefana Gierowskiego w 1980 r. Artysta jest współtwórcą i uczestnikiem ponad 30 wystaw oraz akcji Gruppy w latach 1982-1992. Ma w dorobku szereg prestiżowych wystaw indywidualnych, a także zbiorowych w Polsce i na świecie.

Często określany jako “malarz ikon codzienności” Modzelewski podejmuje wątki polityczne, literackie, historyczne i egzystencjalne. Z równym zainteresowaniem podejmuje temat martwej natury i pejzażu. Za każdym razem ujmuje temat w sposób umowny, uproszczony, nie przekraczając jednak granicy realizmu.

Jarosław Modzelewski jest laureatem m.in. II Nagrody Biennale Malarstwa Młodych „Droga i Prawda” (1987 r.), „Paszportu Polityki” (1998) i Nagrody Rektora ASP „Pegaz” (2003 i 2012). Ma na koncie również Nagrodę im. Jana Cybisa (2004) i XIII edycję Nagrody im. Kazimierza Ostrowskiego (2014).

Nr katalogowy: 80

Jarosław Modzelewski (1955)
Fala, 1983

olej, płótno / 69 x 204 cm
opisany na odwrocie: Jarosław Modzelewski 1983 „FALA” olej 204x69

Estymacja:
80 000 - 100 000 zł ●
18 692 - 23 365 EUR
21 918 - 27 398 USD

75 000 zł*
17 524 EUR
20 548 USD

AUKCJA DZIEŁ SZTUKI 16 PAŹDZIERNIKA 2018

16 października 2018 r. godz. 19.00

26 września - 16 października, 2018 r.