83. Józef Hecht - Dżungla

    - Akt z lusterkiem,

    - Chrystus na podwórku z cyklu Krzyż, 1979,

Józef Hecht studiował w Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem Wojciecha Weissa. Przed Pierwszą Wojną Światową zaczął podróżować po Europie,
od 1919 roku na stałe osiedlił się w Paryżu gdzie utrzymywał bliskie kontakty z najważniejszymi artystami dwudziestolecia międzywojennego – Modiglianim i Kislingiem. Prace Hechta regularnie pojawiały się na Salonie Jesiennym i Salonie Niezależnych. W 1937 roku wyróżniono go dwoma złotymi medalami na wystawie Międzynarodowych Targach w Paryżu. Jego prace znajdują się w najważniejszych instytucjach krajowych i zagranicznych – m.in w Museum of Modern Art w Nowym Jorku. Waszyngtońska National Gallery of Art posiada w swoich zbiorach bliźniaczy do prezentowanego obrazu miedzioryt z kolekcji Lessinga Juliusa Rosenwalda, amerykańskiego kolekcjonera i biznesmena. Obraz powstał prawdopodobnie na początku lat dwudziestych. Wyróżnia się charakterystyczną stylistyką zdradzającą fascynację twórczością Henriego Rousseu. Autor połączył intensywność barw z dynamiczną sceną. Na odwrocie znajduje się pejzaż portowy, z łodziami zacumowanymi do brzegu. Obraz jest znakomitą propozycją dla kolekcjonerów chcących poszerzyć swoje zbiory o obiekt oryginalny od względem stylistycznym.

Nr katalogowy: 83

Józef Hecht (1891 - 1951)
Dżungla

olej, płótno / 53 x 80 cm (w świetle o prawy)
sygn. p.d.: Joseph Hecht na odwrocie Pejzaż portowy

Estymacja:
15 000 - 25 000 zł ●
3 489 - 5 814 EUR
3 979 - 6 632 USD

17 000 zł
3 954 EUR
4 510 USD

AUKCJA DZIEŁ SZTUKI 11 GRUDNIA 2018

11 grudnia 2018 r. godz. 19.00

22 listopada - 11 grudnia, 2018 r.