93. Wilhelm Sasnal - Bez tytulu, 2005

    Rafał Bujnowski
    - z cyklu Lamp Black, 2008,

(ur. 1972 r.) malarz i autor filmów. W latach 1992-1994 studiował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, przeniósł się jednak na Wydział Malarstwa krakowskiej ASP. W 1999 r. uzyskał dyplom w pracowni prof. L. Misiaka. W latach 1996-2001 współtworzył grupę Ładnie. Współpracuje z warszawską Fundacją Galerii Foksal, Galerią Raster oraz z Krytyką Polityczną. Ma na koncie liczne wystawy indywidualne z czego najważniejsze to: Samochody i ludzie, Fundacja Galerii Foksal, Warszawa (2001), Życie codzienne w Polsce w latach 1999-2001, Galeria Raster, Warszawa (2001), Popelita, Bunkier Sztuki, Kraków (2001), The Triumph of Painting. Part Two, Saatchi Gallery, London (2005), W samym centrum uwagi (10): Wilhelm Sasnal - USA, CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa (2006), Airs de Paris, Centre Pompidou, Paris (2007), Lata walki, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa; Galleria Civica di Arte Contemporanea, Trento (2007), Boredom, Johnen Galerie, Berlin (2007), What is Painting?, Museum of Modern Art, New York (2007). Jego prace znajdują się m.in. w zbiorach Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Galerii Saatchi, Tate Modern w Londynie, Centrum Pompidou w Paryżu, Museum of Modern Art w Nowym Jorku, Guggenheim Museum oraz Kunsthaus w Zurychu. W 1999 r. został laureatem Grand Prix 34. Ogólnopolskiego Konkursu Malarstwa "Bielska Jesień". W 2006 r. znalazł się na pierwszym miejscu listy 100 najważniejszych młodych artystów świata magazynu sztuki współczesnej "Flash Art". W 2006 r. otrzymał nagrodę im. Vincenta van Gogha (The Vincent Award) przyznawaną przez Stedelijk Museum w Amsterdamie.

Nr katalogowy: 93

Wilhelm Sasnal (1972)
Bez tytulu, 2005

olej, płótno / 90 x 120 cm
sygn. na odwrocie: WILHELM SASNAL 2005

Estymacja:
100 000 - 200 000 zł ●
23 256 - 46 512 EUR
26 526 - 53 051 USD

110 000 zł
25 582 EUR
29 178 USD

AUKCJA DZIEŁ SZTUKI 11 GRUDNIA 2018

11 grudnia 2018 r. godz. 19.00

22 listopada - 11 grudnia, 2018 r.