26. Rafał Bujnowski - Pejzaż

    Rafał Borcz
    - Olchowiec, 2013

    Jolanta Marcolla
    - Kiss, 1975

Prezentowany pejzaż umiejscowiony jest gdzieś pomiędzy cyklem „Zmierzch” (2004) a niedawnym cyklem nokturnów z Graboszyc (2012-2013). Monochromatyczne, ciemne obrazy Bujnowskiego, przedstawiają sceny oświetlone bladym światłem księżyca. Minimalistyczny gest artysty łączy czerń farby ze światłem, uzyskując pełnię obrazu w najprostszej formie.

Nr katalogowy: 26

Rafał Bujnowski (1974)
Pejzaż, 2005

olej, płótno / 30 x 40 cm
opisany na odwrocie: BUJNOWSKI 2005

Cena wywoławcza:
15 000 PLN

Estymacja:
25 000 - 30 000 PLN

15 000 PLN*

XV Aukcja Sztuki Najnowszej

15 września, 2015 r. godz. 19.00