26. Rafał Bujnowski - Pejzaż
Prezentowany pejzaż umiejscowiony jest gdzieś pomiędzy cyklem „Zmierzch” (2004) a niedawnym cyklem nokturnów z Graboszyc (2012-2013). Monochromatyczne, ciemne obrazy Bujnowskiego, przedstawiają sceny oświetlone bladym światłem księżyca. Minimalistyczny gest artysty łączy czerń farby ze światłem, uzyskując pełnię obrazu w najprostszej formie.
Nr katalogowy: 26
Rafał Bujnowski (1974)
Pejzaż, 2005
olej, płótno / 30 x 40 cm
opisany na odwrocie: BUJNOWSKI 2005
- Cena wywoławcza:
15 000 PLN
- Estymacja:
25 000 - 30 000 PLN
15 000 PLN*
XV Aukcja Sztuki Najnowszej
15 września, 2015 r. godz. 19.00
- Kontakt w sprawie obiektów