26. Jacek Markunas - Dyptyk

    Stanisław Młodożeniec
    - Według "Ogrodu ziemskich rozkoszy" Boscha, 2008

    Piotr Wachowski
    - Zabici malarze, 2009

W 1971 roku rozpoczął studia na Politechnice Łódzkiej na Wydziale Włókienniczym, w ich trakcie rozpoczął studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi na specjalizacji projektowanie ubioru na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego. W 1981 roku uzyskał tytuł magistra sztuki, a jego dyplom był prezentowany w Galerii „Zachęta” w Warszawie na wystawie „Dyplom 81”. Pracował w Centralnym Ośrodku Badawczo – Rozwojowym w Łodzi jako projektant mody a następnie jako kierownik Zakładu Wzornictwa. W latach osiemdziesiątych pracował w różnych firmach odzieżowych jako projektant mody między innymi w „Konresie” i „Delii”, „Protim – Otexie”, „Polcotonie”, „Akropolu”. W tym też okresie czasu uczestniczył w wielu plenerach, wystawach zbiorowych i indywidualnych. W 1990 roku rozpoczął pracę w Fabryce kosmetyków Pollena Eva w Łodzi, gdzie zaprojektował znak fi rmowy i opakowania dla prawie stu kosmetyków. Wylansował też pierwsze w Polsce perfumy „Eva”, gdzie zaprojektował flakonik opakowanie. W latach dziewięćdziesiątych pracował na stanowiskach kierowniczych w wielu firmach, organizował wystawy indywidualne i pracował jako pracownik naukowo – dydaktyczny na Politechnice Łódzkiej. W ostatnich latach życia skoncentrował się na działalności typowo artystycznej, malował obrazy i projektował przedmioty użytkowe.

Nr katalogowy: 26

Jacek Markunas (1952 - 2005)
Dyptyk, 2003

olej, płótno / 41 x 33 cm
opisany na odwrocie: MARKUNAS 2003

Cena wywoławcza:
2 000 PLN

Estymacja:
2 500 - 3 000 PLN

2 100 PLN

SANUS PER ARTEM
Aukcja Sztuki Najnowszej

11-16 kwietnia 2015 r.
Galeria Domu Aukcyjnego Polswiss Art, ul. Wiejska 20, Warszawa

18 kwietnia 2015 r., godz. 19.30
Bristol Art&SPA Sanatorium, ul. 1 Maja 1, Busko-Zdrój