71. Zbigniew Rogalski - Martwa natura

    Jerzy Duda-Gracz
    - Miasto,

    Igor Mitoraj
    - Tors miniatura,

Prezentowany obraz pochodzi z wystawy studentów pracowni malarstwa Jerzego Kałuckiego – Poznań hala ASP, 1998 – 1999 r.

Malarz, fotograf i twórca instalacji. Absolwent Wydziału Malarstwa poznańskiej ASP w pracowni prof. Jerzego Kałuckiego (dyplom w 1999 roku). Na stałe związany z Galerią Raster, mieszka i tworzy w Warszawie. W malarstwie Rogalskiego ważna jest nie tyle rzeczywistość jaką ono przedstawia co sposób jej postrzegania przez samego artystę ale przede wszystkim przez odbiorcę. Tak jak w przypadku oferowanego obrazu wiele prac Rogalskiego nawiązuje do utrwalonych gatunków takich jak pejzaż, portret czy właśnie martwa natura ale sposób ich przedstawienia daje często zaskakujący efekt malarstwa nie przypominającego malarstwa. Powoduje to, że widz ma szansę na nowo odkryć to tradycyjne medium.

Nr katalogowy: 71

Zbigniew Rogalski (1974)
Martwa natura, 1999

olej, płótno / 50 x 60 cm

Cena wywoławcza:
11 000 zł
2 613 EUR
2 957 USD

Estymacja:
12 000 - 15 000 zł
2 851 - 3 563 EUR
3 226 - 4 033 USD

6 października, 2015 r. godz. 19.00