4. Agnieszka Butkowska - Pustka, 2015

    Łukasz Kocjan
    - Zanurzenie, 2013,

    Monika Dętkoś
    - Oriana, 2014,

Domeną malarstwa Agnieszki Butkowskiej jest balansowanie na cienkiej linii pomiędzy abstrakcją i pejzażem. Większość swoich obrazów artystka „nadziewa” na granicę horyzontu, wokół niej budując delikatne przejścia tonalne i opowiadając o kontrastach świetlnych, jakich często doświadczamy „naocznie”, obserwując przyrodę i zachodzące słońce. Zachwyty nad pocztówkowymi wschodami i zachodami kwalifikujemy bezmyślnie do strefy kiczu. To jednak, co z takiej tematyki potrafi „wycisnąć” Butkowska, przesuwa jej twórczość zdecydowanie do kategorii sztuki wysokiej. Artystka opanowała do perfekcji grę kolorystyczną. Jej prace często cechuje elegancja, ale czasami też pewna buntowniczość, widoczna w nieoczywistych zestrojeniach barw, brutalnych ingerencjach cywilizacyjnych elementów architektonicznych, czy w nietypowym punkcie widzenia.

(ur. 1986 r.) w latach 2007-2012 studiowała na ASP w Warszawie. Dyplom na Wydziale Malarstwoa obroniła w pracowni prof. K. Wachowiaka, a aneks z malarstwa ściennego zrealizowała w pracowni prof. T. Tarkowskiego.

Nr katalogowy: 4

Agnieszka Butkowska (1986)
Pustka, 2015

olej, płótno / 110 x 150 cm
opisany na odwrocie: AGNIESZKA BUTKOWSKA 2011-2015 PUSTKA

Cena wywoławcza:
1 500 zł
360 EUR

4 000 zł
960 EUR
1 082 USD