56. Marcin Kozłowski - bez tytułu, 2014

    Kamila Model
    - bez tytułu - z cyklu Cień, 2014,

    Andrzej Kasprzak
    - World creation, 2013,

opisany na odwrocie: MARCIN KOZŁOWSKI 65x73/tempera jajowa 2014 Wybitna kultura malarska, swobodne poruszanie się w rygorze geometrii, wrażliwość na kolor i jego najdrobniejsze niuanse oraz pewnego rodzaju wyciszenie, unikanie spektakularnych, agresywnych barw i motywów to cechy wyróżniające abstrakcyjną twórczość Marcina Kozłowskiego. Autor w „ciasnej przestrzeni” abstrakcji geometrycznej wypracował własny, na pierwszy rzut oka rozpoznawalny język, choć oczywiście widać w jego pracach inspiracje awangardą XX w. Podobnie, jak jego mistrzowie, poszukuje syntezy form, ma jednak na nią osobisty przepis, nie próbuje podobać się na siłę, nie zabiega o uwagę widza.

(ur. 1984 r.) w latach 2008-2013 studiował na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie, w pracowniach prof.: A. Rysińskiego (2008-2009), J. Modzelewskiego (2009-2011) i W. Cieśniewskiego (2011- 2013). W 2013 r. otrzymał dyplom z wyróżnieniem, zrealizowany pod kierunkiem prof. W. Ciesńiewskiego. Aneks do dyplomu przygotował w pracowni Technologii i Technik Malarstwa Ściennego pod kierunkiem prof. E. Tarkowskiego. Autor wystaw indywidualnych: Galeria Przy Automacie, UKSW, Warszawa (2011); Galeria Turbo, Warszawa (2011). Uczestnik wystaw zbiorowych: Coming Out. Najlepsze Dyplomy ASP, Sinfonia Varsovia, Warszawa (2013); Akcja: kreacja, Międzynarodowy Przegląd Twórczości Artystycznej, ASP, Warszawa (2013); Bright Spring, Warsaw Trade Tower, Warszawa (2013); Małe jest piękne, Galeria U Artystów, Olsztyn (2010); X Międzynarodowy Salon Jesienny, Lwów (2006).

Nr katalogowy: 56

Marcin Kozłowski (1984)
bez tytułu, 2014

tempera jajowa, płótno / 73x65 cm

Cena wywoławcza:
1 500 zł
362 EUR
446 USD

3 000 zł
723 EUR
891 USD

XIII Aukcja Sztuki Najnowszej