11. Renata Bryjanowska - Śnieg, 2014

    Ireneusz Walczak
    - Mury przeszłos´ci - Z˙ongler, 2012,

    Tomasz Mistak
    - Axis Viana, 2014,

Delikatne abstrakcje Renaty Bryjanowskiej zawsze doprawione są nutą humoru. Zawiera się ona w tytule, z jednej strony wskazuje na inspiracje, z drugiej egzaminuje nas ze spostrzegawczości. Nie inaczej jest i ty razem, gdyż „Śnieg” można potraktować jako kompozycję wolną od skojarzeń, lub jak ilustrację zjawiska. W każdym przypadku jest to praca bardzo ciekawa kolorystycznie, o znacznych walorach dekoracyjnych oraz łagodnej subtelności.

(ur. 1969 r.) jest absolwentką Wydziału Malarstwa ASP we Wrocławiu. Dyplom zrealizowała w pracowni prof. W. Gołkowskiej w 1992 r. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki (1999). Autorka 6 wystaw indywidualnych, uczestniczka prezentacji m.in. O względności, Zamek Wojnowice; Malarstwo, Galeria Abakus, Wrocław; Malarstwo, Filharmonia Wrocławska; Trzy kolory, Galeria Lufcik, Warszawa; Egeria, Ostrów Wielkopolski; IV Ogólnopolski Salon Sztuki, Ostrowiec Świętokrzyski; Malarstwo, Galeria BWA Awangarda, Wrocław; Bielska Jesień (1995,1997, 2001, 2007); III Biennale Form Malarskich, Toruń (wyróżnienie).

Nr katalogowy: 11

Renata Bryjanowska (1969)
Śnieg, 2014

olej, płótno / 80x170 cm

Cena wywoławcza:
1 500 zł
362 EUR
446 USD

1 800 zł
434 EUR
535 USD

XIII Aukcja Sztuki Najnowszej