54. Justyna Strąk - Palmy I, 2013

    Rafał Borcz
    - Krajobraz z krukiem, 2014,

    Kamila Model
    - bez tytułu - z cyklu Cień, 2014,

opisany na odwrocie: Justyna Strąk 2013 "Palmy I" - 100x100 cm, olej na płótnie Nowe kompozycje Justyny Strąk nadal stanowią abstrakcyjna wariacje na temat pejzażu, jednak autorska postanowiła zamienić morskie klimaty na gorące inspiracje afrykańską florą. Ciepła gama kolorystyczna na pewno przypadnie do gustu wielu kolekcjonerom, którzy dawno już docenili dekoracyjne walory twórczości Strąk, dynamikę jej obrazów i precyzję budowania kompozycji.

(ur. 1987 r.) absolwentka Wydziału Malarstwa i Rzeźby ASP we Wrocławiu. Dyplom w 2011 r. w pracowni malarstwa prof. S. Kortyki oraz w pracowni projektowania malarstwa w architekturze i urbanistyce prof. W. Kaniowskiego. Autorka wystaw indywidualnych w Galerii pod Psem, Akademia Sztuk Pięknych, Wrocław (2009) i Galerii Przy Gołej Ścianie, Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej, Dąbrowa Górnicza (2008). Brała udział w wystawach zbiorowych m.in. Dyplomy, BWA Awangarda, Wrocław (2011); Blue, Galeria Aquarelle, Wrocław (2011); Kierunek malarstwo, Galeria BrowArt, Browar Mieszczański, Wrocław (2010).

Nr katalogowy: 54

Justyna Strąk (1987)
Palmy I, 2013

olej, płótno / 100x100 cm

Cena wywoławcza:
1 500 zł
362 EUR
446 USD

1 500 zł
362 EUR
446 USD

XIII Aukcja Sztuki Najnowszej