4. Michał Warecki - Antygrawitacja 2, 2014

    Michał Baca
    - Trzech pano´w w ło´dce, nie licza?c psa, 2009,

    Urszula Wilk
    - 3 z serii Biało-niebiesko-zielono-czarne obrazy, 2014,

sygn. p.d. monogramem Ulubionym tematem malarskim Michała Wareckiego jest kobieta. Kobieta piękna i dystyngowana. Najciekawsze prace artysty to te, w których najważniejszym medium jest wzrok. Voyeuryzm Wareckiego, budujący, co oczywiste, erotyczną atmosferę, pozwala także na nam, widzom na niewinne podglądactwo i obserwowanie niewidzącej o tym, a niepodejrzewającej niczego damy. W kompozycjach artysty nigdy jednak nie przekroczona zostaje granica dobrego smaku. Nasze oko zawsze napotyka na łagodną przeszkodę w postaci brzegu wanny, parawanu czy ręcznika. Wiemy wszystko, a widzimy tylko tyle, by wyobraźnia nie pozostała bezczynna. Do tego kolor i kontur, oba w swojej funkcji pobudzającej zmysły, ale pozwalającej na własną interpretację. Malarstwo Wareckiego ma wielbicieli płci obu. Kobiety widzą na obrazach siebie, mężczyźni obiekty swojego uwielbienia.

(ur. 1970 r.) ukończył wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki na ASP w Warszawie i uzyskał aneks z malarstwa w pracowni prof. D. Makowskiej. Jest autorem obrazów malowanych do filmu Macieja Ślesickiego „Trzy minuty”. Ma na koncie liczne wystawy indywidualne m.in.: Galeria Stary Rynek, Łódź (1996); Galeria Praska, Warszawa (1997); Galeria BWA, Skierniewice (1997, 1998); Wino Gratis, Euro RSCG, Warszawa (2002); Dom&Home, Warszawa (2007); Ekshibicja, Biosfeera, Warszawa (2008); Ekshibicja II, Biosfeera, Warszawa (2009); Domoteka, Warszawa (2009); X, Biosfeera, Warszawa (2010).

Nr katalogowy: 4

Michał Warecki (1970)
Antygrawitacja 2, 2014

akryl, płótno / 92x65 cm

Cena wywoławcza:
1 500 zł
362 EUR
446 USD

2 700 zł
651 EUR
802 USD

XIII Aukcja Sztuki Najnowszej