14. Michał Wręga - Jednodniowi milionerzy, 2014

    Witold Ziemiszewski
    - Za siatką, 2013,

    Katarzyna Słowiańska-Kucz
    - Dom róż, 2013,

sygn. p.d.: SEPE, opisany na odwrocie: sepe 2014 Sepe należy do czołówki polskich twórców streetartu, jednak obecność jego płócien na aukcjach nie jest zbyt częsta. Powód jest prozaiczny. Artysta ma na prawdę niewiele czasu na twórczość w zaciszu pracowni i w kameralnym formacie. Pochłania go przede wszystkim tworzenie wielkoformatowych murali, które powstają na całym świecie, jako efekt zaproszeń na festiwale urban artu. Styl Sepego jest rozpoznawalny i bardzo malarski, co znacząco wyróżnia go w tym nurcie. Komponowane przez niego przedstawienia niosą ze sobą sporą dawkę humoru, choć raczej czarnego. Ironiczne podejście od świata nie odstrasza licznych miłośników jego twórczości, a niezgrabni bohaterowie malarskich kompozycji cieszą się dużą popularnością.

(ur. 1982 r.) jest absolwentem Wydziału Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi. Dyplom zrealizował w 2008 r. pod kierunkiem prof. S. Iwańskiego. Ukończył Wydział Architektury Krajobrazu na SGGW w Warszawie. Od 1996 r. związany ze street art’em, zajmuje się także ilustracją, malarstwem i projektowaniem graficznym. Jego prace można zobaczyć na murach takich miast jak: Monachium, Oslo, Praga, Berlin, Lille, Warszawa, Gdańsk, Łódź, Wrocław. Brał udział w festiwalach sztuki: Europe XXl Lille 2009, Inspiracje Międzynarodowy Festiwal Sztuki Szczecin 2009, Secret Wars (Glasgow, Malmo, Bristol, Warszawa) 2010. Wraz z Chazmem autor wystawy indywidualnej w Galerii Mito w Warszawie (2012). Uczestnik festiwalu Street Art Doping 2012, w ramach którego zrealizował mural na rondzie Sedlaczka w Warszawie.

Nr katalogowy: 14

Michał Wręga(SEPE) (1982)
Jednodniowi milionerzy, 2014

technika mieszana, płótno / 150x100 cm

Cena wywoławcza:
1 500 zł
362 EUR
446 USD

7 600 zł
1 832 EUR
2 256 USD

XIII Aukcja Sztuki Najnowszej