17. Bogna Gniazdowska - Szkiełko i oko, 2013

    Ewa Żochowska
    - bez tytułu, 2007,

    Iza Staręga
    - z cyklu Twarze - W żółtej chuście, 2010,

  sygn. na odwrocie każdy: BG'13 Bogna Gniazdowska malarstwem ilustruje kobiecą krzątaninę. Wyłapuje pojedyncze przedmioty, robi im małe portrety, potem zestawia je w większe tablice, ilustrujące jakieś zagadnienie, a przy okazji współgrające kolorem. Twórczość ta jest bardzo żeńska, oddaje tę całą „kaskaderkę” na codzień przez kobiety uprawianą, w ciągłym biegu pomiędzy sprzątaniem, zakupami, dziećmi, a pracą zawodową. Malarstwo Gniazdowskiej to odkurzanie bibelotów stojących na półce – robione z czułością dotyku i nutą nostalgii dla konserwacji pamięci.

(ur. 1964 r.) studiowała na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. S. Gierowskiego oraz w pracowni problemów malarstwa w architekturze prof. R, Winiarskiego uzyskała w 1990 r. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki. Autorka licznych wystaw indywidualnych m.in. Od tego nie uciekniesz, Galeria Dziekanka, Warszawa (1992); Osoby, Galeria Test, Warszawa (1992); Osoby II, Galeria Styk, Warszawa (1992); Malarstwo, Galeria Art, Warszawa (1995); Reflektionen, Galeria East Art Kunsthandel, Berlin (1997); Album, Galeria Art, Warszawa (1999); Wczoraj, Galeria Promocyjna, Warszawa (2000); Portrety Portretów, Galeria Fret@Porter, Warszawa (2002); Malarstwo, Galeria Promocyjna, Warszawa (2005).

Nr katalogowy: 17

Bogna Gniazdowska (1964)
Szkiełko i oko, 2013

olej, płótno / 4x30x30 cm

Cena wywoławcza:
1 000 zł
237 EUR
302 USD

1 000 zł
237 EUR
302 USD

XII Aukcja Sztuki Najnowszej

27 października 2014 r.