5. Robert Jaworski - Osocze, 2014

    Rafał Borcz
    - Brzoza, 2014,

    Michał Warecki
    - Bambusy, 2014,

Twórczość Roberta Jaworskiego biegnie bardzo pokrętną ścieżką, a ci którzy śledzą ją od kilku lat, często są bardzo zdziwieni nagłymi zwrotami w zainteresowaniach artysty. Robert Jaworski po bardzo długiej przerwie powrócił do malarstwa i w niezwykle krótkim czasie osiągnął perfekcję w realistycznym obrazowaniu, w którym przede wszystkim interesował go człowiek i pejzaż miejski. Jego obrazy, prezentujące znane warszawskie krajobrazy, zjednały mu grono licznych wielbicieli. Następnie, nie bacząc na to powodzenie, wykonał woltę i poszukuje dalej, w rejonach ekspresji i abstrakcji. Najnowsza jego praca to nowe spojrzenie na abstrakcyjną, niczym nie ograniczoną płaszczyznę koloru, która o uwagę widza walczy swoją strukturą. Walczy skutecznie.

Nr katalogowy: 5

Robert Jaworski (1968)
Osocze, 2014

olej, płótno / 100 x 160 cm

Cena wywoławcza:
1 000 zł
237 EUR
302 USD

1 300 zł
309 EUR
392 USD

XII Aukcja Sztuki Najnowszej

27 października 2014 r.