58. Małgorzata Korenkyewicz - Rój, 2007

    Witold Ziemiszewski
    - Bezimienny, 2013,

    Maciej Pytel
    - Miasteczko w cieniu wielkiej piramidy, 1995,

  sygn. p.d.: Koren-Zen 2007, opisany na odwrocie: MAŁGORZATA KORENKIEWICZ RÓJ KOREN-ZEN Wybuchowa mieszanka pop-artu i ekspresji to kwintesencja malarstwa Małgorzaty Korenkyewicz. Artystka ma szerokie spektrum zainteresowań, zajmuje się filmem eksperymentalnym i scenografią, a od 2001 r. rzeźbi w śniegu i lodzie otrzymując w tej dziedzinie wiele międzynarodowych nagród. Jej malarstwo to wibrujący, radosny mix rekwizytów, postaci ludzkich, zwierząt i emblematów, często czerpanych z estetyki lat 80-tych czyli ery disco. Taniec i muzyka są u niej częstą inspiracją, a wrażenie wirującej dyskotekowej kuli czy karuzeli artystka stara oddać się strefowym podziałem obrazów o centralnym punkcie zbiegu. Rozchwiany, rytmiczny, pulsujący świat malarstwa Małgorzaty Korenkyewicz, choć ujęty w nawias mody sprzed 3 dekad dobrze pasuje do naszego cywilizacyjnego pędu. Zapewne to jest przyczyną popularności prac artystki.

Nr katalogowy: 58

Małgorzata Korenkyewicz (1968)
Rój, 2007

olej, płótno / 80 x 130 cm

Cena wywoławcza:
1 000 zł
237 EUR
302 USD

1 600 zł
380 EUR
482 USD

XII Aukcja Sztuki Najnowszej

27 października 2014 r.