68. Kiejstut Bereźnicki - Akt na sofie

    Witold Fydrych
    - Akt, 1962,

    - Akt, 1968,

Polski malarz, rysownik, profesor gdańskiej ASP, dyplom uzyskał w 1958 w pracowni prof. Stanisława Teisseyre'a. Od 1982 roku prowadzi pracownię dyplomową na Wydziale Malarstwa macierzystej uczelni. Bereźnicki umiejętnie i we właściwy sobie sposób nawiązuje do sztuki dawnych mistrzów. Przez wzgląd na upodobanie do sztuki figuratywnej nazywano go "neotradycjonalistą w obrębie neofiguracji". Tworzy głównie martwe natury, które pozostają jego ulubionym gatunkiem. Ale również w scenach zbiorowych i aktach Bereźnicki przekształca na użytek własnego języka dorobek mistrzów sztuki nowożytnej.

Nr katalogowy: 68

Kiejstut Bereźnicki (1935)
Akt na sofie

olej, płótno / 110 x 135 cm

Cena wywoławcza:
30 000 zł
7 178 EUR
9 175 USD

Estymacja:
40 000 - 45 000 zł
9 570 - 10 766 EUR
12 233 - 13 762 USD