57. Jerzy Nowosielski - Martwa natura

    Tadeusz Dominik
    - Ogród II, 1980,

    Władysław Jackiewicz
    - Obraz X/2006,

  opisany na odwrocie: J. Nowosielski Wśród cenionych i poszukiwanych na rynku kompozycji, obok aktów, portretów i pejzaży, martwe natury stanowią istotną część twórczości Jerzego Nowosielskiego. Te niezwykłe dzieła charakteryzowały się zastosowaniem bardzo jasnych, lecz wyrazistych kolorów przedmiotów, których kształty często podkreślał lekki czarny kontur. Zamierzeniem artysty było wywołanie efektu wewnętrznego światła bijącego z malowanych prozaicznych przedmiotów codziennego użytku - garnuszków i wiaderek. Martwe natury, do których zalicza się prezentowana praca przynależą do wczesnego okresu twórczości Nowosielskiego co czyni je atrakcyjnymi obiektami kolekcjonerskimi.

Nr katalogowy: 57

Martwa natura

olej, płótno / 46 x 68 cm

Cena wywoławcza:
80 000 zł
19 139 EUR
24 465 USD

Estymacja:
95 000 - 120 000 zł
22 728 - 28 709 EUR
29 052 - 36 698 USD