11. Samuel Obodowski - Port w Hajfie

    Bolesław Nawrocki
    - Dziewczynka z lalką,

    Ludmiła Morozowa
    - Pejzaż, 1943,

  sygn. l.d.: S.Obodowski Prace tego artysty pochodzenia żydowskiego należą do niezwykłej rzadkości na polskim rynku sztuki. O jego życiu wiemy niewiele. Urodził się w Łodzi w 1892 roku, przez pewien czas pracował jako nauczyciel rysunku w gimnazjum hebrajskim „Jabne" przy ul. Cegielnianej (S. Jaracza) 75. Większość znanych prac pochodzi z okresu po emigracji artysty do Izraela. Przeważającą tematyką w twórczości tego utalentowanego a nieznanego artysty są pejzaże, do których zaliczyć można również prezentowany obraz.

Nr katalogowy: 11

Samuel Obodowski (1892 - 1963)
Port w Hajfie

66 x 74 cm / olej, płótno

Cena wywoławcza:
17 000 zł
4 067 EUR
5 199 USD

Estymacja:
18 000 - 20 000 zł
4 307 - 4 785 EUR
5 505 - 6 117 USD