75. Longin Szmyd - bez tytułu, 2014

    Katarzyna Kordyasz
    - IV z cyklu,

    Marta Konieczny
    - Pandoryny, 2011,

sygn. na odwrocie monogramem oraz LONGINSZMYD/2014

(ur. 1953 r.) ukończył Wydział Grafiki ASP w Krakowie oraz podyplomowe studium filmu Animowanego w PWSTiF w Łodzi. Zrealizował 35 filmów krótkometrażowych, w tym jeden film pełnometrażowy. Brał udział w licznych festiwalach filmowych, między innymi w Poznaniu, Krakowie, Oberhausen, Lille, Espinho, Rio de Janeiro. Za realizację filmów otrzymał m.in. dwa Poznańskie Koziołki; nagrodę Srebrny Tancerz w kategorii filmów animowanych w Huesca; Srebrną Kreskę w Krakowie i Grand Prix na festiwalu w Bratysławie oraz nagrody specjalne i wyróżnienia. Uprawia rysunek, grafikę warsztatową i użytkową.

Nr katalogowy: 75

Longin Szmyd (1953)
bez tytułu, 2014

akryl, płótno / 120 x 80 cm

Cena wywoławcza:
500 zł
120 EUR

900 zł
215 EUR
278 USD