78. Andrzej Kreutz-Majewski - Postać w kostiumie teatralnym

    Jacek Pałucha
    - Magic Man, 2011,

Muzeum Miasta Łodzi, Andrzej Kreutz Majewski (1934-2011) - wspomnienie. Dialog Majewski - Dejmek, 2012

Andrzej Kreutz Majewski to światowej sławy scenograf, malarz i pedagog. Absolwent krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych i Akademii Sztuk Pięknych w Rzymie. Debiutował w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie (1959). W 1966 r. otrzymał nominację na stanowisko naczelnego scenografa Teatru Wielkiego w Warszawie, którą pełnił do 2005 r. W tym czasie zaczęła się jego wielka międzynarodowa kariera i trwająca do dziś współpraca z czołowymi teatrami operowymi świata. Najbardziej znaczące realizacje zagraniczne artysty miały miejsce w Operze w Kolonii, Covent Garden, Operze Hamburskiej, Operze Paryskiej i na Festiwalu w Salzburgu, Metropolitan Opera, Burgertheater w Wiedniu.

Nr katalogowy: 78

Andrzej Kreutz-Majewski (1936 - 2011)
Postać w kostiumie teatralnym

olej i gwasz, papier / 100 x 70 cm
sygn. p.d.: A. Kreutz-Majewski

Cena wywoławcza:
8 000 zł
1 892 EUR
2 623 USD

Estymacja:
10 000 - 12 000 zł
2 365 - 2 837 EUR
3 279 - 3 935 USD

8 000 zł
1 892 EUR
2 623 USD