15. Kazimierz Poczmański - Martwa natura z kalafiorem i kapustą

    Wiktor Korecki
    - Pejzaż zimowy z wilkami,

    Wilhelm Wachtel
    - Akt,

  sygn. l.d. KP 1931 Studiował w warszawskiej ASP (1922-1931) u T. Pruszkowskiego. W latach 1936-39 należał do Warszawskiego Towarzystwa Artystycznego, a od 1956 r. do Grupy "Zachęta", której w 1964 r. został prezesem. Malował w technice olejnej pejzaże, portrety i martwe natury. Wystawiał m.in. w TZSP w Warszawie (1937) i na Wystawie Malarstwa w Muzeum Narodowym w Warszawie (1961). Miał wystawę indywidualną w Warszawie w 1960 r.

Nr katalogowy: 15

Kazimierz Poczmański
Martwa natura z kalafiorem i kapustą

olej, płótno / 80 x 70 cm

Cena wywoławcza:
17 000 zł
4 019 EUR
5 574 USD

Estymacja:
20 000 - 30 000 zł
4 729 - 7 093 EUR
6 558 - 9 837 USD

17 000 zł
4 019 EUR
5 574 USD