22. Iwo Rutkiewicz - Martwa natura z Facebookiem

    Wilhelm Sasnal
    - Bez tytułu (Ślady), 2002

    Basia Bańda
    - Perpetuum mobile, 2014

„Martwa natura z Facebookiem” to szczegóna martwa natura – artysta drukuje na kartkach logotypy marek, które w istotny sposób wywierają wpływ na nasze życie. Następnie gniecie je powodując, że znaki nabierają nowego znaczenia – są zwyczajnymi wydrukami na zniszczonym papierze. Rutkiewicz odziera je z całego znaczenia jakie nadało im społeczeństwo redukując do martwych przedmiotów.

Studiował na wydziale malarstwa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i w fundacji de Ateliers w Amsterdamie. Prace Iwo Rutkiewicza – niezależnie od tego czy mają formę wideo, fotografi i, obiektu czy też obrazu na płótnie – zawsze wychodzą od pojedynczego wizerunku, obrazu. Materiałem jego prac mogą być zarówno zdjęcia i wideo znalezione w internecie, przedmioty codziennego użytku, jak też modele zbudowane w pracowni i sfotografowane aparatem w telefonie komórkowym. Wspólną cechą twórczości Rutkiewicza jest pozbawianie elementów wyjściowych jego prac zwyczajowo przypisywanych im znaczeń. Traktuje on te elementy jak materię, której można nadać nowe, niespodziewane znaczenia. Granica między pojęciami naturalności i sztuczności może wtedy przebiegać w dowolnym, arbitralnie ustalonym miejscu.

Nr katalogowy: 22

Iwo Rutkiewicz (1968)
Martwa natura z Facebookiem - 2013

olej, płótno / 81 x 116 cm
IWO RUTKIEWICZ / MARTWA NATURA Z FACEBOOKIEM / 2013

Cena wywoławcza:
8 000 zł
1 874 EUR
2 016 USD

Estymacja:
10 000 - 15 000 zł
2 342 - 3 513 EUR
2 519 - 3 779 USD

8 000 zł
1 874 EUR
2 016 USD

II Aukcja SANUS PER ARTEM

9-18 listopada 2015 r.

21 listopada 2015 r., godz. 19.00
Bristol**** Art & Medical SPA, ul. 1 Maja 1, Busko-Zdrój