21. Mateusz Dąbrowski - Niebieski

    Filip Gruszczyński
    - La reve, 2016

    Jan Wyżykowski
    - Nowy strukturalizm, 2011

(ur. 1980 r.) studiował na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie. Dyplom uzyskał 2005 r., a 2010 r. zamknął doktorat. Jest asystentem prof. A. Węcławskego w pracowni grafiki artystycznej macierzystej uczelni. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010). Laureat honorowego wyróżnienia na III Międzynarodowym Biennale Grafiki Cyfrowej, Gdynia (2012); nagrody Prezesa Rady Ministrów za pracę doktorską (2010); nagrody Fundacji Kultury Polskiej Małe Berło (2010); nominowany do Paszportu Polityki (2010); laureat Grand Prix Młodej Grafiki Polskiej MTG Kraków (2010); nagrody regulaminowej, nominacji do Grand 6 Triennale Grafiki Polskiej w Katowicach (2006); Pierwszej Nagrody Artystycznej ufundowanej przez firmę Siemens (2006) i II nagrody w konkursie im. Daniela Chodowieckiego, Sopot (2006). Autor wystaw indywidualnych m.in. Ukryte, Skwer. Filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny, Warszawa (2010); Widoki, Pracownia nr 6 i Mała Aula ASP, Warszawa (2009); Bez końca, Galeria Promocyjna, Warszawa (2009); Grafika, Galeria pod Arkadami, Łomża (2008); Malarstwo, Galeria Ateneum Młodych, Warszawa (2006).

Nr katalogowy: 21

Mateusz Dąbrowski (1980)
Niebieski, 2012

olej, płótno / 120 x 90 cm
opisany na odwrocie: M. DĄBROWSKI/ NIEBIESKI 2012/ 120 x 90 CM/ OLEJ NA PŁÓTNIE

Cena wywoławcza:
5 000 zł
1 119 EUR
1 208 USD

Estymacja:
7 000 - 9 000 zł
1 566 - 2 014 EUR
1 691 - 2 174 USD

5 200 zł
1 164 EUR
1 257 USD

XVI AUKCJA SZTUKI NAJNOWSZEJ

11 lutego, 2016 r. godz. 19.00