29. Agnieszka Sandomierz - Wata cukrowa

    Anna Szprynger
    - Bez tytułu, 2012

    Grupa Monstfur
    - Arctium Fly, 2015

Studiowała na warszawskiej ASP na Wydziale Malarstwa w latach 1998-2003. Dyplom z wyróżnieniem otrzymała w 2003 r. u prof. W. Szamborskiego, aneks z malarstwa ściennego zrobiła u prof. E. Tarkowskiego. W 2005 r. stypendystka Ministra Kultury i Sztuki. Od października 2005 r. pracuje na stanowisku asystenta na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP. Autorka wystaw indywidualnych m.in.: Galeria Aneks, Warszawa (1999), Okolice ciała, Piwnice Zamku Ujazdowskiego, Warszawa (2003), Malarstwo, Galeria Nizio, Warszawa (2005), The Way Young Lovers Do, Galeria ART, Warszawa (2005), Wenus i Inni, Galeria Promocyjna, Warszawa (2005), Psy górą, Galeria Schody, Warszawa (2006), Galerie Vent d’Est, Bordeaux, Francja (2006), Feministisk Eros, Mitteleuropa, Sztokholm, Szwecja (2006), Malarstwo, Galeria Nova, Poznań (2006), The Limits of Intimacy, Anya Tish Gallery, Houston, USA (2007), Jacy jesteśmy i jacy chcielibyśmy być, czyli sceny z życia codziennego, Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa (2007), Malarstwo, Salon 49, Warszawa (2008).

Nr katalogowy: 29

Agnieszka Sandomierz (1978)
Wata cukrowa, 2012

tempera, płótno / 80 x 80 cm
opisany na odwrocie: Agnieszka Sandomierz \"Wata cukrowa\" X. 2012 olej, płótno, 50 x 70 cm

Cena wywoławcza:
5 000 zł
1 119 EUR
1 208 USD

Estymacja:
7 000 - 10 000 zł
1 566 - 2 238 EUR
1 691 - 2 416 USD

6 200 zł
1 388 EUR
1 498 USD

XVI AUKCJA SZTUKI NAJNOWSZEJ

11 lutego, 2016 r. godz. 19.00