22. Agata Bogacka - Wilk

    Maciej Wieczerzak
    - Martwa natura z muchą, 2011

    Kamila Model
    - Bez tytułu, 2010

2003: Agata Bogacka. Ja krwawię!, Galeria 2 Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa.

Brzywczy M., Agata Bogacka. Ja krwawię, Wysokie Obcasy, 26 kwietnia 2003, str. 39.

Studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (1996-2001). Swoje prace pokazywała na wielu wystawach indywidualnych m.in. „Ja krwawię” w CSW w Warszawie w 2003 r., „Najkrótsza droga do domu” w galerii „Raster” w Warszawie w 2004 r., „Did you love me? w Galerie Meyer Kainer w Wiedniu w 2005 r., „Pamiętniki” w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie w 2011 r. Uczestniczyła też w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i zagranicą m.in. „Rzeczywiście, młodzi są realistami” w CSW w Warszawie w 2002 r., „Malarstwo polskie XXI w.” w Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie w 2006, „Double fond” w The Fair Gallery na Frieze Art Fair w Londynie w 2007 r. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych oraz państwowych, takich jak CSW Zamek Ujazdowski, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, Fundacja Sztuki Polskiej ING czy Bank Austria Creditanstalt.

Nr katalogowy: 22

Agata Bogacka (1976)
Wilk, 2002

olej, płótno / 120 x 120 cm
opisany na odwrocie: AGATA/ 2002/ WILK/ KOBAS JEST/ WILKIEM oraz: AGATA BOGACKA/ 2002/ „WOLF”/”WILK”

Cena wywoławcza:
16 000 zł
3 765 EUR
4 290 USD

Estymacja:
20 000 - 30 000 zł
4 706 - 7 059 EUR
5 362 - 8 043 USD

16 000 zł
3 765 EUR
4 290 USD

III Aukcja Sztuki Najnowszej SANUS PER ARTEM

2-28 kwietnia 2016 r.

30 kwietnia 2016 r., godz. 19.00
Bristol**** Art & Medical SPA, ul. 1 Maja 1, Busko-Zdrój