9. Iwan Trusz - Łąka

    Jerzy Kossak
    - SCENA Z KAMPANII NAPOLEOŃSKIEJ,

    Zygmunt Rozwadowski
    - WYJAZD Z DWORU, 1921

Trusz był przede wszystkim wspaniałym pejzażystą choć z równym powodzeniem malował portrety czy sceny z życia Hucułów. Większość pejzaży przedstawia bliską artyście, rodzinną ziemię okolic Lwowa, czego przykładem jest prezentowany widok na łąkę ze stogami siana. Jednak równie chętnie malował podczas swoich licznych podróży do Włoch, Egiptu, Palestyny i Krymu. Studiował w Krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych także u L. Wyczółkowskiego i w pracowni pejzażu J. Stanisławskiego. W 1894 wyjechał do Wiednia i jako wolny słuchacz przez kilka tygodni uczęszczał do tamtejszej ASP. W 1897 równie krótko uczył się w prywatnej szkole A. Ažbego w Monachium. Po studiach wiele podróżował. Na stałe mieszkał we Lwowie, gdzie znajduje się poświęcone mu muzeum.

Nr katalogowy: 9

Iwan Trusz (1869 - 1941)
Łąka

olej, tektura / 26 x 21 cm
sygn. p.d.: I.Trusz

Cena wywoławcza:
8 000 zł
1 857 EUR
1 971 USD

Estymacja:
9 000 - 12 000 zł
2 089 - 2 785 EUR
2 217 - 2 956 USD

8 700 zł
2 019 EUR
2 143 USD

21 MARCA 2017

21 marca, 2017 r. godz. 19.00

24 lutego - 21 marca 2017 r.