38. Eugeniusz Eibisch - DZIEWCZYNA W ZIELONEJ SUKNI

    Eugeniusz Eibisch
    - AKT LEŻĄCY, LATA 30. XX W.,

    Tadeusz Makowski
    - ok. MARTWA NATURA Z KIELISZKIEM I JABŁKAMI, 1915

Psychologiczna interpretacja twórczości Eibischa musi prowadzić do wykrycia bardzo
specjalistycznej świadomości. Artysta ten zdaje się ujawniać powszechną zresztą skłonność do
cofania się w zacisze subiektywnej kontemplacji spraw czysto malarskich, do tworzenia swoistej
metafi zyki koloru i własnego, odrębnego świata, w którym wszystko się sprowadza do wibracji
plam i plamek barwnych. – Tadeusz Dobrowolski
cyt. za: Dobrowolski T., Nowoczesne malarstwo polskie, t.III, Kraków1964, s. 246.

Proweniencja

USA, kolekcja prywatna
Paryż, 1988 – kolekcja Marka Mielniczuka
Paryż, kolekcja rodziny Nieszawer

Nr katalogowy: 38

Eugeniusz Eibisch (1896 - 1987)
DZIEWCZYNA W ZIELONEJ SUKNI, 1927

olej, płótno / 92 x 64 cm
sygn. p.d.: Ebiche

Cena wywoławcza:
14 000 zł ●
3 302 EUR
3 889 USD

Estymacja:
25 000 - 45 000 zł
5 897 - 10 614 EUR
6 945 - 12 500 USD

20 000 zł
4 717 EUR
5 556 USD

AUKCJA DZIEŁ SZTUKI 12 GRUDNIA 2017

12 grudnia, 2017 r. godz. 19.00

17 listopada - 12 grudnia, 2017 r.