13. Agata Bogacka - Uśmiechy 5

    Beata Murawska
    - Wiosenny "Prezent", 2015

    Robert Schaberl
    - THREE GREENS DANCE WITH DARK PURPLE AND BLUE, 2015

Studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (1996-2001). Swoje prace pokazywała na wielu wystawach indywidualnych m.in. „Ja krwawię” w CSW w Warszawie w 2003 r., „Najkrótsza droga do domu” w galerii „Raster” w Warszawie w 2004 r., „Did you love me? w Galerie Meyer Kainer w Wiedniu w 2005 r., „Pamiętniki” w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie w 2011 r. Uczestniczyła też w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i zagranicą m.in. „Rzeczywiście, młodzi są realistami” w CSW w Warszawie w 2002 r., „Malarstwo polskie XXI w.” w Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie w 2006, „Double fond” w The Fair Gallery na Frieze Art Fair w Londynie w 2007 r. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych oraz państwowych, takich jak CSW Zamek Ujazdowski, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, Fundacja Sztuki Polskiej ING czy Bank Austria Creditanstalt.

Nr katalogowy: 13

Agata Bogacka (1976)
Uśmiechy 5, 2008

olej, płótno / 146 x 114 cm
opisany na odwrocie: AGATA BOGACKA 2008 .UŚMIECHY.5. / SMILES.5

Cena wywoławcza:
9 000 PLN

Estymacja:
20 000 - 25 000 PLN

16 000 PLN*

XV Aukcja Sztuki Najnowszej

15 września, 2015 r. godz. 19.00