30. Szymon Urbański - Brando i Gogh

    Aga Migdałek
    - Expance, 2012

    Olga Langowska
    - Obłęd II, 2015

W latach 1983-1984 studiował w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi. Swoją artystyczną edukację kontynuował na wydziale malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie w 1988 roku otrzymał dyplom w pracowni prof. Stefana Gierowskiego. W 1987 był autorem monumentalnego malowidła na podporach i filarach mostu Grota-Roweckiego w Warszawie. Za tę pracę otrzymał Nagrodę im. H. Stażewskiego za najlepszą aranżację malarską w przestrzeni, przyznaną przez Fundację Egit. W tym samym roku zadebiutował na wystawie zorganizowanej przez A. Bonarskiego w dawnych Zakładach Norblina w Warszawie. W 1989 rozpoczął współpracę z krakowska Galerią Zderzak. W latach 1989 1998 współpracował z Galerią Spicchi dell’Este w Rzymie. Jego prace wystawiane były na wystawie R. Ziarkiewicza „Raj utracony” w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie (1990).

Nr katalogowy: 30

Szymon Urbański (1963)
Brando i Gogh, 2003

olej, płótno / 76 x 112 cm
opisany na odwrocie: SZYMON URBAŃSKI BRANDO I GOGH 2003 olej

Cena wywoławcza:
4 000 PLN

Estymacja:
6 000 - 8 000 PLN

5 500 PLN*

XV Aukcja Sztuki Najnowszej

15 września, 2015 r. godz. 19.00