21. Gossia Zielaskowska - Not in control

    Robert Schaberl
    - Golden dance with lavereol, 2008

    Anna Szprynger
    - Bez tytułu, 2015

Dyplom Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych otrzymała w Poznaniu (2009). Była Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2008/2009) oraz laureatką Grand Prix I Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego Zadra w Galerii Zadra, w Warszawie (2008).

Uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Sztuki w Stambule podczas wystawy młodych polskich artystów "Horizon" (Turcja, 2012) oraz SCOPE Miami (USA, 2012). Jej prace zostały zakwalifikowane do Międzynarodowego Biennale Sztuki Współczesnej we Florencji (Włochy, 2009). Znalazła się na 19. miejscu w rankingu młodych polskich artystów Kompasu Sztuki w 2014. Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych, m.in.: II Międzynarodowego Konkursu Malarskiego "Przestrzeń publiczna - Konteksty", Centrum Kultury Zamek, Poznań (2010); Warszawskiego Festiwalu Sztuki Ground Art, Galeria Fibak, Warszawa (2011); Finału 42.Biennale Bielska Jesień (2015) Galeria BWA Bielsko-Biała; Międzynarodowego Biennale Malarstwa Chisinau 2017 Muzeum Narodowe w Kiszyniowie, Mołdawia (2017); „Sztuka Teraz”, Muzeum Narodowe w Krakowie Kamienica Szołayskich (2018). Autorka wystaw indywidualnych, takich jak: "Sen z butelki po oranżadzie", Galeria Bekos, Poznań (2008); "Malarstwo", Galeria Zadra, Warszawa(2009); „Kobieca intuicja” oraz "Przestrzeń gestu", Galeria Fibak, Warszawa(2010, 2014) ;„Lost Map”, Galeria Sztuki Współczesnej PROFIL, Centrum Kultury Zamek, Poznań (2017).

Nr katalogowy: 21

Gossia Zielaskowska (1983)
Not in control, 2014

olej, płótno / 100 x 100 cm
opisany na odwrocie: 2014 „NOT IN CONTROL” 100 x 100 cm Gossia Zielaskowska

Cena wywoławcza:
2 000 PLN

Estymacja:
3 000 - 4 000 PLN

4 700 PLN

SANUS PER ARTEM
Aukcja Sztuki Najnowszej

11-16 kwietnia 2015 r.
Galeria Domu Aukcyjnego Polswiss Art, ul. Wiejska 20, Warszawa

18 kwietnia 2015 r., godz. 19.30
Bristol Art&SPA Sanatorium, ul. 1 Maja 1, Busko-Zdrój