69. Anna Szprynger - bez tytułu, 2014

    - Błękitny, 1992,

    Jan Berdyszak
    - Obszar koncentrujący XLV, 1978/1979,

sygn. na odwrocie: Anna Szprynger 2014 Anna Szprynger urodziła się w 1982 roku w Warszawie. Studiowała grafi kę i malarstwo w Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym i na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała pod kierunkiem profesorów Tomasza Zawadzkiego i Grzegorza Dobiesława Mazurka .W 2014 roku obroniła pracę doktorską na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, pod kierunkiem profesor Doroty Grynczel.Miała 14 wystaw indywidualnych, m.in. w Muzeum Narodowym w Gdańsku (2014), Galerii EL w Elblągu (2014), Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie (2012), Galerii XX1 w Warszawie (2008). Brała udział w 26 wystawach zbiorowych. W 2013 została laureatem Prix Marin na paryskim Salon Réalités Nouvelles a w 2015 otrzymała Nagrodę Arteonu za 2014 rok.

(ur. 1982) ukończyła studia w Instytucie Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie. Dyplom z wyróżnieniem zdobyła pod kierunkiem prof. G.D. Mazurka i prof. T. Zawadzkiego. Ma na koncie wiele wystaw indywidualnych m.in.: Białe na czarnym, Galeria Fibak, Warszawa (2012); Malarstwo, Galeria BWA, Sandomierz (2010); Geo, Galeria Rybna 4, Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, Lublin (2009); Pomiędzy, Galeria Art NEW Media, Warszawa (2009); Geo, Galeria XX1, Warszawa (2008); Bio, Galeria Krytyków Pokaz, Warszawa (2008); Wyprana Architektura, Galeria Schody, Warszawa (2006). Uczestniczka wystaw zbiorowych m.in.: Sztuka a poznanie. Wystawa prac uczestników XXIX pleneru artystów posługujących się językiem geometrii, CSW Elektrownia, Radom oraz Galeria XX1, Warszawa (2011); Kolekcja dzieł sztuki Bożeny Kowalskiej, Galeria Sztuki Współczesnej BWA, Katowice (2011); Siła sztuki, Lwowski Pałac Sztuki, Lwów (2010); SIEGesIKONen/Icons of Victory-trans-FORM, Humboldt, Berlin (2009); Cisza monochromów, Galeria Grodzka BWA, Lublin (2009); To idzie młodość, Galeria Klimy Bocheńskiej, Warszawa (2009); Doznania (z Magdaleną Raczko-Pietraszek), Galeria Grodzka BWA, Lublin (2008); 38. Biennale Malarstwa Bielska Jesień, Galeria BWA, Bielsko Biała (2007); Młodzi artyści – młoda sztuka, Galeria Grodzka BWA i Galeria Labirynt 2, Lublin (2007).

Nr katalogowy: 69

Anna Szprynger (1982)
bez tytułu, 2014

akryl, płótno / 40 x 50 cm

Cena wywoławcza:
8 000 zł
1 933 EUR
2 052 USD

Estymacja:
10 000 - 15 000 zł
2 416 - 3 624 EUR
2 565 - 3 847 USD

11 000 zł
2 658 EUR
2 821 USD