49. Andrzej Borowski - Karafk i 3 papaje, 2004

    Stefan Gierowski
    - OB.CCCLIX, 1976,

    Witold Zaczeniuk
    - Martwa natura z jabłkiem, 1970,

sygn. p.d.: Borowski 2004 Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom uzyskał w 1994 r. Jest autorem polichromii do Kościoła św, Rodziny w Piekarach Śląskich. Wielokrotnie brał udział w licznych wystawach zbiorowych i plenerach malarskich m.in. w Grecji, Hiszpanii, Włoszech i Francji. W jego martwych naturach, do których możemy zaliczyć i tę prezentowaną główną rolę odgrywa zmysł dekoracyjny, porządkujący występujące na obrazach przed-mioty w jeden spójny estetycznie świat. Owoce i warzywa współgrają z szklankami i karafkami. Widz widzi wszystko w całej okazałości. Nie ma tajemnic przed nami wnętrze melonów i innych owoców, tak samo jak nie ukrywa przed nami autor zawartości przeźroczystych butli. Prezentowana praca należy do bardzo charakterystycznych obrazów artysty – z użyciem złota, z bogatą, zróżnicowaną fakturą, uzyskiwaną przy użyciu „techniki własnej”, jak ją sam określa autor.

Nr katalogowy: 49

Andrzej Borowski (1969)
Karafk i 3 papaje, 2004

akryl, złoto, technika własna, płótno / 73 x 100 cm

Cena wywoławcza:
6 000 zł
1 450 EUR
1 539 USD

Estymacja:
7 000 - 9 000 zł
1 691 - 2 174 EUR
1 795 - 2 308 USD

6 000 zł
1 450 EUR
1 539 USD