17. Hugo Ungewitter - Spotkanie w stepie

    Ignacy Pieńkowski
    - Martwa natura z kwiatami, lata 20-te XX w.,

    Tadeusz Ajdukiewicz
    - Jeździec na koniu, 1881,

sygn. p.d.: HUGO UNGEWITTER  Był artystą niemieckiego pochodzenia, malarzem glównie scen mysliwskich, ale też i batalistycznych. Rozgłos przyniosła mu ogromna (15 x 200 m) panorama przedstawiająca przeprawę gen. Blüchera przez Ren w pobliżu Caub dnia 1 stycznia 1814 roku, malowana w latach 1898-1902 wspólnie z G. Wendlingiem. Sceny mysliwskie malował głównie po roku 1905. Obrazy Ungewittera znajdują się w zbiorach muzeum we Frankfurcie nad Menem, w Muzeum Armii w Berlinie, Muzeum Sztuki w Münster i w licznych zbiorach prywatnych.

Nr katalogowy: 17

Hugo Ungewitter (1869 ok. 1944)
Spotkanie w stepie

olej, płótno, / 76 x 125.5 cm

Cena wywoławcza:
16 000 zł
3 865 EUR
4 103 USD

Estymacja:
24 000 - 30 000 zł
5 798 - 7 247 EUR
6 154 - 7 693 USD

22 000 zł
5 315 EUR
5 642 USD