57. Andrzej Kasprzak - World creation, 2013

    Marcin Kozłowski
    - bez tytułu, 2014,

    Bartłomiej Jarmoliński
    - W pracowni/Jacek Malczewski, 2014,

sygn. g.p.: World creation 2013 AK, opisany na odwrocie: WORLD CREATION OIL, ACRILIC A. KASPRZAK ORYGINAL PAINTING 2013 Ekspresja figury ludzkiej i całej kompozycji. Zestawy wieloelementowe i silne kontrasty barw. Nie ma co kryć, że malarstwo Andrzeja Kasprzaka to przekaz wyrazisty, mocny i dynamiczny. Trudno też odmówić mu dekoracyjności oraz mocnych konotacji z abstrakcją. To malarstwo frapujące i jedyne w swoim rodzaju, którego tematyka w różny sposób komentuję kondycję człowieka uwikłanego w problemy dzisiejszej cywilizacji. Istotną cechą niektórych przedstawień artysty jest pewnego rodzaju niekompletność postaci, ich obecność szczątkowa, okrojona. Ma to ważne interpretacyjne znaczenie, nakierowując nas na trop myślenia o ułomności naszej moralności i niemożności oddzielenia dobra od zła, zarówno w sferze prywatnej, jak i bardziej globalnej.

(ur. 1963 r.) studiował na Wydziale Grafiki w Katowicach krakowskiej ASP. Dyplom z Medalem Rektora uzyskał w 1988 r. Stypendysta Śląsko-Dąbrowskiego Komitetu Kultury Niezależnej za debiut artystyczny (1988); Ministerstwa Kultury i Sztuki (1989, 1999); The Pollock-Krasner Foundation (1994); Międzynarodowego Centrum Grafiki Frans Masereel Center (1994, 1995, 1996, 1997). Laureat wyróżnienia Polsko-Fińskiego Konkursu Marynistycznego, Gdańsk (1987); II Nagrody Polsko-Francuskiego Konkursu na plakat Printemps Culturel du Valenciennois, Valenciennes, Francja (1988); wyróżnienia honorowego IV Światowej Wystawy Sztuki Miniaturowej, Toronto, Kanada (1989); wyróżnienia I Międzynarodowego Triennale Grafiki Małych Form, Ryga, Łotwa (1990); wyróżnienia Światowego Triennale Grafiki Małych Form, Chamalieres, Francja (1991); nagrody regulaminowej IV Międzynarodowego Triennale Grafiki, Ourense Hiszpania (1998); III Nagrody 10. Ogólnopolskiego Przegląd Grafiki Studenckiej, Kraków (1985); II Nagrody I Ogólnopolskiego Biennale Grafiki Wobec Wartości, Katowice (1986); wyróżnienia 11. Ogólnopolskiego Przeglądu Grafiki Studenckiej, Kraków (1997); II Nagroda II Ogólnopolskiego Biennale Grafiki Wobec Wartości, Katowice (1988); wyróżnienia Ogólnopolskiego Konkurs Malarski im. R. Pomorskiego, Katowice (1989); wyróżnienia 12. Ogólnopolski Konkurs Graficzny, Łódź (1991). Autor ok. 100 wystaw indywidualnych w czoławych polskich galeriach oraz w Niemczech, Belgii, Dani, Holandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Austrii, USA.

Nr katalogowy: 57

Andrzej Kasprzak (1963)
World creation, 2013

olej, akryl, płótno / 110x110 cm

Cena wywoławcza:
1 500 zł
362 EUR
446 USD

2 100 zł
507 EUR
624 USD

XIII Aukcja Sztuki Najnowszej