55. Kamila Model - bez tytułu - z cyklu Cień, 2014

    Justyna Strąk
    - Palmy I, 2013,

    Marcin Kozłowski
    - bez tytułu, 2014,

opisany na odwrocie: KAMILA MODEL '14 Bez TYTUŁU Z CYKLU CIEŃ Kamila Model to autorka młodego pokolenia, której prace zaskakują wartościami czysto malarskimi i delikatnością w operowaniu kolorem. Niektóre, starsze cykle prac artystki zawierają motywy figuratywne. Powodem do pokazania wszystkich niuansów barwnych stała się tu, tak obśmiana w polskiej sztuce, figura jelenia. Bieżące kreacje nie potrzebują już podobnych pretekstów, choć w rysunkach autorka odwołuje się do form, które można uznać z roślinne, czy kojarzące się z wyglądem bakterii i wirusów. Malarstwo Model najlepiej oglądać na żywo, bo minimalistyczne przejścia tonalne i rozmycia barw, brutalizuje każda reprodukcja. Dzieła, które tworzy artystka można nazwać abstrakcją biologiczną, choć takie szufladkowanie nieco spłyca autorski przekaz.

(ur. 1988 r.) w 2012 r. obroniła dyplom na Wydziale Malarstwa ASP w Gdańsku. Obecnie rezydentka pracowni malarskiej w projekcie DOM w Gdańsku, którego pomysłodawcami jest Kolonia Artystów. Laureatka nagrody pisma artystycznego EXIT w II Przeglądzie Młodej Sztuki "Świeża Krew" w galerii Socato we Wrocławiu. Otrzymała stypendium Rektora ASP w Gdańsku za najlepsze osiągnięcia w nauce i pracy twórczej. Uczestniczka wystawa zbiorowych: Świeża Krew. II Przegląd Młodej Sztuki, Galeria Socato, Wrocław (2012); Znakowa nieoczywistość istnienia, Gdańska Galeria Miejska, Gdańsk (2012); Artystyczna Podróż Hestii - Ergo Arena, Gdańsk/Sopot (2012); Gdańskie Biennale Sztuki, Gdańska Galeria Guntera Grassa, Gdańsk (2012).

Nr katalogowy: 55

Kamila Model (1988)
bez tytułu - z cyklu Cień, 2014

olej, płótno / 60x80 cm

Cena wywoławcza:
1 500 zł
362 EUR
446 USD

1 500 zł
362 EUR
446 USD

XIII Aukcja Sztuki Najnowszej