50. Igor Chołda - Friendship, 2014

    Grzegorz L. Piotrowski
    - Ogród, 2014,

    Sylwia Górak
    - Photopainting, 2012,

sygn. p.d.: 'Aqualoopa' Aqualoopa przenosi na płótna kompozycje, które realizuje w dużo większej skali na ścianach kamienic i bloków w postaci murali. Szczególnie dobrze jego pomysły znają warszawiacy, gdyż „ludziki” Aqaloopy towarzyszyły im bardzo długo w przestrzeni zejścia do stacji Metro Centrum, czy też w otoczeniu nadwiślańskich plaż. Bohaterów autora nie sposób pomylić z nikim innym. Ich kreskówkowych, inspirowanych kulturą Azteków i ludów Afryki twarzy i sylwetek, wypełnionych czystym kolorem i obwiedzionych grubym, czarnym konturem nie sposób pomylić z żadnymi innymi. Choć przedstawiają pewną narrację i nie istnieją bez przyczyny, to jednak tworzą także ornament, mogący rozlewać się we wszystkich kierunkach. Zdecydowanie budzą sympatię swymi obłymi kształtami i filuternie patrzącymi oczkami. Mają wierne grono miłośników.

(ur. 1978 r.) ilustrator, projektant, animator i artysta streetartowy. Absolwent UW Wydziału Filozofii i Łódzkiej Szkoły Filmowej. Głównie znany jako autor murali. Tworzy i współtworzy reklamy, teledyski i krótkie animacje. Autor wystawy indywidualnej wideo i malarstwa "Infection" w Galerii 3678 "U Artystów" (2011). Laureat pierwszej nagrody w konkursie na mural Levi's "Go Forth" (2011), pierwszej nagrody w konkursie na mural poświęcony Marii Curie-Skłodowskiej, zrealizowany na dziedzińvcu metro Centrum w Warszawie (2011) oraz pierwszej nagrody na mural Integracja Uskrzydla w Środowiskowym Dom Samopomocy „Pod Skrzydłami" w Warszawie (2011) oraz Energetyczne Centrum Kultury w ECK & Sosnowiec City w Sosnowcu (2011). Uczestnik festiwalu Street Art Doping 2011.

Nr katalogowy: 50

Igor Chołda(Aqualoopa) (1978)
Friendship, 2014

akryl, płótno / 70x70 cm

Cena wywoławcza:
1 500 zł
362 EUR
446 USD

1 500 zł
362 EUR
446 USD

XIII Aukcja Sztuki Najnowszej