34. Bartłomiej Jarmoliński - Cor, 2014

    Viola Tycz
    - Wiadomość II, 2013,

    Joanna Pawlik
    - bez tytułu (Huba), 2014,

  sygn. l.d.: B. JARMOLIŃSKI opisany na odwrocie: "COR" B. JARMOLIŃSKI 2014 Bartek Jarmoliński bardzo erudycyjnie porusza się w estetyce pop-artu. Prace z cyklu „Organica” są tego oczywistym dowodem. Tworzone na podstawie fotograficznych autoportretów i wizerunków przyjaciół, pokazują dokładnie miejsce pobytu istotnych dla nas narządów. Prezentacja ta odbywa się na zasadzie kropkowania, trochę jakbyśmy obserwowali nanoszenie szablonu pod tatuaż. Nie przypadkowe to organy, lecz takie, które w XXI w. szczególnie chętnie poddają się chorobie. Serce, nereczki, płucka czy wątroba są przedmiotem naszej nieustannej troski, gdyż w każdej chwili mogą przestać współpracować. Lęk przed chorobą może być obsesją. W cywilizacji zawsze pięknych i zawsze młodych choroby boimy się bardziej niż śmierci. Nie odebraliśmy lekcji dobrego umierania, i raczej nie mamy na nią szans. Silnie eteryzujące wizerunki Jarmolińskiego są niewątpliwie jednym z najlepszych jego cykli malarskich.

(ur. 1975 r.) dyplom zrealizował w 2001 r. w pracownia intermediów prof. W. Karolaka oraz pracowni rysunku i malarstwa prof. R. Hałat na ASP im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Laureat 5 nagrody na I Piotrkowskim Biennale Sztuki, Oda Art (2011); nominacji do nagrody na Triennale Młodego Malarstwa im. M. Michalika, Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa (2010); wyróżnienie EXITu na 39. Bielskiej Jesieni, Bielsko-Biała (2009); 2 nagrody konkursu Artysta i jego dzieło kwartalnika Malarstwo Polskie, Łódź (2007). Autor wystaw indywidualnych: Saint M, Galeria Zero, Berlin (z Iwona Demko) (2011); COOLTOWI, Otwarta Pracownia, Kraków (2011); Saint M, Galeria Od Nova, Toruń (z Iwoną Demko) (2011); Santo Subito, Labolatorium, Centrum Sztuki Galeria El, Elbląg (2011); Konflikt jako źródło wartości, Rynek Sztuki, Łódź (2011); Cooltowi, Galeria Studio, Warszawa (2010); MAN-RW, CK Ryba, Łódź (2010); MAN-RW, Galeria Wozownia, Toruń (2010); Santo Subito, Sztukpol, Stróżówka, Łódź (2010); Dobre wszystko co dobre, Galeria przy automacie, Warszawa (2010); mOsobowość złożona, Domoteka, Warszawa (2009); POProgram, Galeria Stara, Łódź (2009); Dobre wszystko co dobre, Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Łódź (2009); POProgram, Galeria Ateneum Młodych, Warszawa (2009); POProgram, Galeria Szewska 36, Wrocław (2009); Osobowość złożona, Rynek Sztuki, Łódź (2009); Relacje 2, Galeria Ateneum Młodych, Warszawa (2008); POProgram, Galeria Zero, Berlin, Germany (2008); Relacje, Galeria Raz dwa trzy Festiwalu Dialogu Czterech Kultur, Łódź (2007); Zatrzymane w czasie, Muzeum Regionalne, Brzeziny (2005); W lustrze, Galeria Stara, ŁDK, Łódź (2005); Młodzieniec w czerwonej czapce, Galeria J, Łódź (2005); Dedykacja, Galeria Dolorystów, Józefów (2004); Obrazy i rysunki, Galeria Bałucka, Łódź (2004); Rysunek, Galeria Aula, Łódź (2003); Chwile i miejsca, Galeria Aula, Łódź (2002); La sensabilita, Studio Działań Twórczych, Muzeum Sztuki, Łódź (2001); Noclegownia, Poleski Ośrodek Sztuki, Łódź (2001); Niebezpieczne związki, Muzeum Regionalne, Brzeziny (1997). Jego prace znajdują się m.in. w zbiorach: Regionalnej Zachęty Śląska, Katowice; BWA Galerii Bielskiej, Bielsko-Biała; Centralnego Muzeum Włókiennictwa, Łódź; Fundacji Ateneum, Warszawa.

Nr katalogowy: 34

Bartłomiej Jarmoliński (1975)
Cor, 2014

olej, płótno / 100 x 100 cm

Cena wywoławcza:
1 000 zł
237 EUR
302 USD

1 000 zł
237 EUR
302 USD

XII Aukcja Sztuki Najnowszej

27 października 2014 r.