19. Leszek Sokół - Ty zawsze przy mnie fruń, 2013

    Iza Staręga
    - z cyklu Twarze - W żółtej chuście, 2010,

    Daniel Krysta
    - GLD, 2014,

  sygn. p.d: Sokół 2013 Leszek Sokół pytany o genezę swojej twórczości, mówi że jego malarstwo to świat wspomnień, pragnień i uniesień z czasów młodości, jak też marzeń i beztroski z lat dziecięcych. Skrywany przed wszystkimi, gdy jesteśmy już dorośli, jest przecież tym światem, do którego tak często tęsknimy. Trudno nie zgodzić się z artystą, i nie docenić jego surrealistycznych, magicznych kreacji, w których zbudował własny świat, z wyjątkowymi skrzydlatymi bohaterami, i przestrzeń pozbawioną grawitacji, w której przebywają pogodni i spełniający swoje fascynacje.

(ur. 1955 r.) jest absolwentem warszawskiej ASP. W 1983 r. uzyskał dyplom na Wydziale Architektury Wnętrz. Po studiach zajął się projektowaniem graficznym i malarstwem. W roku 2005 został stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest autorem ponad 20 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, m.in.: w Niemczech i USA. Brał udział w kilkunastu wystawach zbiorowych, w tym w Polsce, Francji, Włoszech, USA i Japonii.

Nr katalogowy: 19

Leszek Sokół (1955)
Ty zawsze przy mnie fruń, 2013

olej, płótno / 54 x 73 cm

Cena wywoławcza:
1 000 zł
237 EUR
302 USD

3 800 zł
901 EUR
1 145 USD

XII Aukcja Sztuki Najnowszej

27 października 2014 r.