21. Wiktor Korecki - Pejzaż zimowy
sygn. p.d.: WIKTOR KORECKI
Polski malarz pejzażysta. Uczęszczał do gimnazjum w Kijowie. W Kijowie również ukończył Szkołę Rysunkową Mikołaja Muraszki. W 1921 przeniósł się do Warszawy, gdzie założył własną pracownię. Aktywnie uczestniczył w życiu artystycznym stolicy, biorąc udział m.in. w wystawach Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Po Powstaniu Warszawskim, w czasie którego spłonęła pracownia malarza, Korecki dostał się do obozu pracy przymusowej w Lipsku. Po wojnie zamieszkał pod Warszawą. Malował głównie krajobrazy, zwłaszcza zimowe. Jego obrazy znajdują się w polskich, ukraińskich i rosyjskich kolekcjach malarstwa.
Nr katalogowy: 21
Wiktor Korecki (1890 - 1980)
Pejzaż zimowy
olej, płótno / 51 x 80 cm
- Cena wywoławcza:
7 000 zł
1 675 EUR
2 141 USD
- Estymacja:
8 000 - 10 000 zł
1 914 - 2 393 EUR
2 447 - 3 059 USD