36. Eugeniusz Arct - Szmulki praskie, 1935

    Jan Rubczak
    - Port w Audierne, 1912,

    Henryk Hayden
    - Pejzaż prowansalski,

  sygn. p.d.: Eugeniusz Arct/ 1935 Malarz i grafik, przedstawiciel koloryzmu. W latach 1923-1930 uczeń T. Pruszkowskiego, od 1946 roku był wykładowcą warszawskiej ASP. Ze stolicą związany przez całe swoje życie, był członkiem grupy Szkoła Warszawska i Bloku Zawodowych Artystów Plastyków. Tworzył martwe natury i pejzaże, ze szczególnym umiłowaniem malując pejzaże warszawskie. Stylem twórczość Arcta można przypisać do późnego impresjonizmu szkoły francuskiej. Dominują w niej rozedrgane kontury i jasna prześwietlone barwy.

Nr katalogowy: 36

Eugeniusz Arct (1899 - 1974)
Szmulki praskie, 1935

olej, płótno / 80 x 90 cm

Cena wywoławcza:
18 000 zł
4 307 EUR
5 505 USD

Estymacja:
20 000 - 25 000 zł
4 785 - 5 981 EUR
6 117 - 7 646 USD

20 000 zł
4 785 EUR
6 117 USD